Przejdź do treści

AGATA I ARTUR

KLUB DETEKTYWÓW to coś więcej niż półka na książki z zagadkami wywołującymi dreszczyk emocji — to propozycja dla młodych odbiorców spragnionych wrażeń i przygód, które mogą być równie wciągające co gry komputerowe. Na bogato ilustrowanych i obfitujących w detale (niektóre kluczowe dla śledztwa!) stronach naszych serii wydawniczych — dostosowanych do różnych przedziałów wiekowych — czeka na Was mnóstwo zadań, wskazówek, zwrotów akcji i dialogów tworzących ciekawe, wielowątkowe fabuły z wyjątkowymi bohaterami. Dołączając do KLUBU DETEKTYWÓW, czytelnik może poczuć się jak jeden z nich. Kolorowe ilustracje i równie barwne opisy z pewnością pobudzą dziecięcą wyobraźnię.

W naszej detektywistycznej serii z naklejkami czekają na Ciebie zagadki, zaszyfrowane wiadomości, łamigłówki, ukryte wskazówki, sekrety z przeszłości, zapierające dech w piersiach (a czasem przyprawiające o gęsią skórkę) miejsca z pogranicza jawy i snu, zaginione artefakty, zabłąkane duchy, mroczne zakamarki, zaskakujące zwroty akcji, niezapomniane przygody, wielkie emocje i nietuzinkowi bohaterowie! 

nietoperz

Agata i Artur to młodzi, nieustraszeni detektywi, którzy będą Ci towarzyszyć w prowadzonych śledztwach. Razem tworzą doskonały duet, a dzięki sprytowi, odwadze i szóstemu zmysłowi nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Agata to uważna i dociekliwa obserwatorka, mistrzyni w planowaniu działań i łączeniu faktów, mózg każdej tajnej operacji! Trochę boi się pająków… Artur to prawdziwy bystrzak — uwielbia łamigłówki i sekretne miejsca, takie jak strychy, piwnice albo… nawiedzone biblioteki, dlatego zawsze ma przy sobie latarkę. Często powtarza, że czworo oczu widzi lepiej niż dwoje — pewnie dlatego, że nosi okulary. Pomożesz im rozwiązać zagadki? Wspólnie ustalcie tożsamość ducha dawnego właściciela pewnej mrocznej rezydencji, odnajdźcie magiczną księgę czarodzieja Merlina, wytropcie złodzieja cennych statuetek filmowych i wybierzcie się w ekscytującą podróż pociągiem do Konstantynopola, aby odnaleźć skradziony skarb sułtana. Po drodze czeka Was wiele innych nieoczekiwanych wyzwań, ale kto nie lubi niespodzianek? Wytęż wzrok, weź głęboki oddech, sięgnij po lupę i notes — i przygotuj się na świetną zabawę z dreszczykiem… emocji!  

Przygody Agaty i Artura to nie tylko intrygujące opisy, które zachęcą czytelników do budowania własnej narracji, ale również interesujące fakty o tematyce przyrodniczo-kulturowej, dzięki którym dziecko odkryje legendy arturiańskie, pozna różne gatunki zwierząt i roślin, a także pojęcia i nazwy geograficzne, takie jak maskonur, kot turecki van, druid, gargulec, szarotka, Wiedeń, Praga, Konstantynopol, Szkocja itp. Do książeczki zostały dołączone naklejki, które posłużą do uzupełnienia ilustracji-plakatu na jednej z rozkładówek. 

Agata i Artur dostali pilną wiadomość: ich kolega Wawrzyniec otrzymał w spadku ogromną willę! Brzmi wspaniale, ale… dom jest najwyraźniej nawiedzony przez ducha dawnego właściciela! Wawrzyniec boi się nawet wejść do środka! Wydaje się, że jedynym sposobem na uwolnienie domu od ducha byłego właściciela jest podziękowanie mu za spadek. Ale żeby to zrobić, trzeba ustalić jego tożsamość. Pomogą w tym wskazówki ukryte w zakamarkach domu. Przydadzą się też detektywistyczna intuicja i dobre oko do obserwacji. W testamencie znalazła się lista cennych i ważnych dla byłego gospodarza domu przedmiotów. Wawrzyniec chce je odnaleźć. Większość z nich to pamiątki z podróży… Pomożesz dzieciom rozwiązać zagadkę nawiedzonej rezydencji?

 • ZAPOWIEDŹ
 • Tytuł: NAWIEDZONY DWÓR
 • Ilustracje: Eleonora Barsotti
 • Tłumaczenie: Monika Lipińska-Pawełek
 • Redakcja: Małgorzata Ewa Skibińska

Agata i Artur otrzymali pilną wiadomość ze Szkocji: doktor Aniela, kustoszka biblioteki, odkryła między stronami starego tomu tajemniczą kartkę. Podejrzewa, że pochodzi ona z magicznej księgi Czarodzieja Merlina! Nie tracąc ani chwili, młodzi detektywi docierają do biblioteki. Legendy o Arturze i Merlinie zawsze ich fascynowały — nie wierzą własnym oczom! Agata i Artur od razu przystępują do śledztwa: starożytny manuskrypt mówi, że pozostałe strony księgi Merlina zostały ukryte w bezpiecznych miejscach. Dzieci chcą je jak najszybciej odnaleźć! Ale to jeszcze nie wszystko… Doktor Aniela odkryła dodatkowe informacje: podobno postępując zgodnie z kolejnymi instrukcjami, można wezwać ducha potężnego czarodzieja! Aby to zrobić, trzeba nie tylko złożyć w całość dziewięć części manuskryptu, ale również odnaleźć osiem magicznych kryształów. Agata i Artur są bardzo podekscytowani!

 • ZAPOWIEDŹ
 • Tytuł: ZAGADKA MERLINA
 • Ilustracje: Eleonora Barsotti
 • Tłumaczenie: Monika Lipińska-Pawełek
 • Redakcja: Małgorzata Ewa Skibińska

Agata i Artur zostali zaproszeni na uroczystą ceremonię wręczenia nagród „Film Roku”. Siedzą w pierwszym rzędzie, uważnie śledząc ekscytujący program. Nagle na sali gasną światła! Po kilku chwilach, które zdają się mijać w zwolnionym tempie, obecni na gali wstrzymują oddechy i… choć trudno w to uwierzyć, okazuje się, że zniknęły statuetki przeznaczone dla tegorocznych filmowych zwycięzców! Agata i Artur decydują się natychmiast rozpocząć śledztwo i znaleźć łobuza, który odważył się na tak zuchwałą kradzież. Przewodniczący jury wyjaśnia młodym detektywom, że taśma ze zwycięskim filmem została poważnie uszkodzona. Ciężka rolka była prawdopodobnie zbyt nieporęczna, by ją zabrać, dlatego złodziej wyciął z taśmy kilka najistotniejszych kadrów. Bez nich film nie nadaje się do oglądania… Agata proponuje: „Myślę, że złodziej nie uciekł daleko. Przeszukajmy studia! Plany filmowe to przecież idealne kryjówki…”. 

 • ZAPOWIEDŹ
 • Tytuł: ZŁODZIEJ W HOLLYWOOD
 • Ilustracje: Eleonora Barsotti
 • Tłumaczenie: Monika Lipińska-Pawełek
 • Redakcja: Małgorzata Ewa Skibińska

Agata i Artur zostali wezwani na posterunek przez inspektora Verdiniego. Detektyw powierzył im misję o najwyższym stopniu poufności! Osiem cennych klejnotów należących do sułtana ruszyło w drogę powrotną z europejskiej wystawy do Konstantynopola. Miały bezpiecznie wrócić do właściciela na pokładzie luksusowego pociągu o nazwie Orient Express. Niestety! Inspektor dowiedział się, że do pociągu — już po załadowaniu klejnotów na pokład — wkradł się złodziej. Zabrał kosztowności i zanim zdołano go namierzyć, zniknął w tłumie pasażerów. Wezwani do zbadania sprawy Agata i Artur właśnie wsiedli do pociągu. Orient Express zatrzyma się po drodze w kilku innych miastach. Pomóż im rozwiązać zagadkę ukradzionych klejnotów! Poniżej znajduje się lista najważniejszych kosztowności ze skarbu sułtana. Aha, i jeszcze jedno: po drodze młodzi detektywi zostaną poproszeni o pomoc w rozwiązywaniu mniejszych i większych łamigłówek — cóż, ich sława ich wyprzedza! Gotowi do podróży? Jedziemy!

 • ZAPOWIEDŹ
 • Tytuł: PANIKA W ORIENT EXPRESSIE
 • Ilustracje: Eleonora Barsotti
 • Tłumaczenie: Monika Lipińska-Pawełek
 • Redakcja: Małgorzata Ewa Skibińska
Skip to content